کشتی گیران برتر – پنج کشتی گیر برتر تاریخ ایران از دید فدراسیون جهانی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۲۷
کشتی گیران برتر - پنج کشتی گیر برتر تاریخ ایران از دید فدراسیون جهانی

پنج نفر اول طبق نظر فدراسیون جهانی

اتحادیه جهانی کشتی به تازگی کشتی گیران برتر تاریخ ایران را انتخاب کرده است. صفحه رسمی اتحادیه جهانی اسامی این افراد را در پیج اینستاگرام خود منتشر کرده است. البته نام آوران و افتخار آفرینان تشک کشتی کم نبوده اند. این لیست معرفی ۵ تن از این پهلوانان به انتخاب فدراسیون جهانی است.

کشتی گیران برتر - پنج کشتی گیر برتر تاریخ ایران از دید فدراسیون جهانی

کشتی گیران برتر – پنج کشتی گیر برتر تاریخ ایران از دید فدراسیون جهانی

کشتی گیران برتر ایران

پنج قهرمانی که نامشان در این لیست منتشر شده است؛ مرحوم غلامرضا تختی، عبدالله موحد، رسول خادم، حمید سوریان و حسن یزدانی هستند. این افراد هر کدام از بزرگان ورزش و کشتی ایران و البته جهان هستند.

جهان پهلوان غلامرضا تختی با کسب یک مدال طلا و دو نقره المپیک، دو طلا و دو نقره جهانی و یک طلای بازی های آسیایی در این لیست اول است. او به انتخاب اتحادیه جهانی، بهترین کشتی گیر تاریخ ایران در تمامی ادوار المپیک است.

حمید سوریان،فرنگی کار سابق و همواره درخشان تیم ملی، با یک طلای المپیک، ۶ طلای جهانی و دو طلای آسیا در رتبه دوم قرار گرفته است.

عبدالله موحد که در سال های دور با دوبنده تیم ملی آزاد افتخار آفرینی می کرد، با یک طلای المپیک، ۵ طلای جهان و دو طلای بازی های آسیایی رتبه سوم را دارد.

رسول خادم، که در سال های گذشته او را در سمت رییس فدراسیون کشتی کشور دیده بودیم؛ با یک طلا و یک برنز المپیک، ۲ طلا و یک نقره جهان، یک طلا و یک نقره بازی های آسیایی و ۵ طلای آسیا در مقام چهارم این لیست است.

جوان بی رقیب کشتی آزاد، حسن یزدانی هم که در سال های اخیر نامش لرزه بر تن حریفان می اندازد، در این لیست پنجم است. او در کارنامه خود یک طلای المپیک، ۲ طلا، یک نقره و یک برنز جهان، یک طلای بازی های آسیایی و یک طلای قهرمانی آسیا دارد.

دیگر قهرمانان کشور که در المپیک کسب مدال طلا کرده اند به این شرح هستند: امامعلی حبیبی، علیرضا دبیر، کمیل قاسمی (در صورت اهدای مدال المپیک ۲۰۱۲ لندن در پی دوپینگ آرتور تایمازوف)، امید نوروزی و قاسم رضایی.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
10 + 14 =


اخبار

سینما و هنر

جهان