کشتی گیران سنگین تازه نفس – جوانان سنگین وزنی که با تجربه ها را تهدید میکنند!

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۸-۲۹

کشتی گیران جوان سنگین وزن برای با تجربه ها خط و نشان می کشند!

کشتی گیران جوان همه را غافل گیر کرده اند، بنظر میرسد در فاصله کمی که با رقابت های المپیک داریم،سنگین های تازه نفس دنیای کشتی کار مربیان تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی را سخت کرده اند. محمد بنا و غلامرضا محمدی کار سختی در انتخاب سنگین وزنهای تیم های ملی خواهند داشت.

پدیده نوظهور کشتی آزاد جوانی است از شهر آمل.امیرحسین زارع در آستانه ۱۹ سالگی نام خود را سر زبانها انداخته و امید ظهور ستاره ای جدید در آسمان کشتی را نوید میدهد.

او با وجود سن کم توانست در طی دو سال،در هر سه رده سنی نوجوانان،جوانان و امیدها به فینال مسابقات جهانی برسد که حاصل این فینال ها دو مدال طلا و یک مدال نقره بوده است.

در قهرمانی امیدهای جهان به رقبای خود حتی اجازه نمی داد ۶ دقیقه را کامل مبارزه کنند وتکلیف تمام رقبا را زودتر از پایان مسابقه مشخص میکرد. او با چنین اقتداری قهرمان این مسابقات شد.

در مسابقات لیگ هم به عنوان ورزشکار برتر یک هفته انتخاب شد تا رقیب جدی هم تیمی اش پرویز هادی در بدست آوردن دوبنده تیم ملی باشد.

از سوی دیگر علی اکبر یوسفی،جوان بابلی در کشتی فرنگی نامی برای خود دست و پا میکند.او که مدال برنز امیدهای جهان را در کارنامه داشت چند ماه پیش مدال طلای جوانان جهان را بدست آورد.

سپس بلافاصله با تیم ملی امید راهی مسابقات جهانی زیر ۲۳ ساله ها شد واینبار طلای این مسابقات را با خود به سوغات آورد.

کشتی گیران کهنه کار

امیر قاسمی منجزی،سنگین وزن کشتی فرنگی و پرویز هادی غول کشتی آزاد هر دو با ۳۲ سال سن خوب میدانند که این آخرین فرصت آنها برای حضور در بازیهای المپیک است.

و هر دوی آنها با انگیزه ای دو چندان در حال آماده سازی برای بزرگترین رویداد ورزشی جهان هستند.هرچند کشتی فرنگی سهمیه سنگین وزن رقابتهای المپیک را کسب کرده اما کشتی آزاد هنوز باید به دنبال کسب سهمیه این وزن باشد.

جوانان با ارزش

خبر خوش ظهور سنگین وزن های طلایی به خودی خود خبر خوش و شیرینی است.علی‌اکبر یوسفی و امیرحسین زارع حتی اگر به المپیک نروند، می توانند در آینده اتفاقات بزرگی را برای کشتی ایران رقم بزنند.

کشتی دوست داشتنی

امید است فارق از اینکه چه کسی در ردای ملی پوش تیم ملی به المپیک میرود،تیم های ملی کشتی با دستی پر و سری بلند از توکیو به وطن بازگردند.کشتی همواره امید اول ما برای کسب مدال المپیک است و امیدواریم المپیک ۲۰۲۰ توکیو شروع طلایی ترین روزهای کشتی ایران باشد.

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
11 + 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان