کشف مشکل امنیتی در فیس بوک _ عمل مخفیانه فیس بوک برای آیفون

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۸-۲۲

کشف مشکل امنیتی در فیس بوک

نخستین فردی که متوجه این اختلال شد جاشوا مدوکس بود. او در پست توئیتر خود به کشف مشکل امنیتی در فیس بوک اشاره کرد.  کشف او این بود که هنگامی که اپلیکیشن فیس بوک باز است. دوربین گوشی فعال می شود. این باگ دوربین زیر صفحه اصلی اپلیکیشن باز می کند.

مارک لاکی یکی از مدیران سابق فیس بوک چندی پیش اعلام کرده بود که این شرکت ترویج  فرهنگ نژادپرستانه و ضدسیاهان و آسیایی ها را انجام می دهد و این شرکت را متهم کرده بود.

کشف مشکل امنیتی در فیس بوک _ عمل مخفیانه فیس بوک برای آیفون

کشف مشکل امنیتی در فیس بوک _ عمل مخفیانه فیس بوک برای آیفون

عمل مخفیانه فیس بوک برای آیفون

عمل مخفیانه فیس بوک برای آیفون فعال کردن دوربین این گوشی ها است. با توجه به متوجه شدن و  اختلال در اپلیکیشن فیس بوک در گوشی های آیفون توسط یکی از کاربران توئیتر، مجدد فیس بوک به نقض حریم خصوصی کاربران مورد انتقاد قرار گرفت.  این اختلال این بود که موقعی که اپلیکیشن باز است. دوربین بدون اطلاع کاربر همزمان روشن می شود .در گوشی های آیفون با سیستم ios 13.2.2 این زمانی که کاربر به سرعت پست ها را در فیس بوک بالا و پایین میکند  اتفاق می افتد.

اتهام دیگر فیس بوک در مورد نژاد پرستی

سایت مدیوم که خبرهایی در مورد موضوعات مرتبط با فناوری منتشر می کند مقاله ای را  بازتاب داده که در آن بیان  شده سیاهان، لاتین تبارها و آسیایی های مونث شانس زیادی برای استخدام در فیس بوک ندارند. این فرهنگ با اعتراض های زیادی مواجه شد ولی فیس بوک اهمیت چندانی نداد. فیس بوک بیشتر مردان آمریکایی و اروپایی غیر مهاجر را برای گزینش در نظر می گیرند. و علاقه ای به رنگین پوستان ندارند.

با هکاری بعضی از کارکنان فیس بوک که هوست آنها افشا نمی شود.  بیان کردند که مدیران فیس بوک در مورد کسانی که با آن ها خصومت شخصی دارند گزارش های دروغین و منفی تهیه میکنند. و بخش مدیریت منابع انسانی فیس بوک نیز به اعتراض های مطرح شده دراین زمینه واکنشی نشان نمی دهد.

همینطور کارکنان سفید پوست نسبت به رنگین پوستان رفتارهای نژادپرستارانه دارند. و اگر رنگین پوستی ارتقای شغلی بگیرد زیاد خوشحال نمی شوند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
7 + 21 =


اخبار

سینما و هنر

جهان