کشور هلند ، کشور بدون سگ خیابانی

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۰۵

هلند، اولین کشور بدون سگ خیابانی

کشور هلند: کشور هلند موفق شده عنوان اولین کشور بدون سگ ولگرد و خیابانی را کسب کند. این کشور قبلا آمار بیشترین تعداد سگ خیابانی در اروپا را داشت. سگ هایی که به دلایل مختلف در خیابان رها می شدند. اما دولت در نهایت تصمیم گرفت تا برای حل این مشکل راه حلی پیدا کند. دولت تصمیم گرفت هزینه عقیم کردن سگ ها را برعهده بگیرد طوری که هم اکنون هیچ سگ ولگردی در کشور هلند وجود ندارد .

شرایط زندگی در کشور هلند

هلند کشور کوچکی است با هفده میلیون نفر جمعیت و با شرایط اقتصادی خوب و سیاست های پیشرفته و کیفیت بالای زندگی و آزادی های فردی و مسائل زیست محیطی …
البته شاید در کشور ما ایران هنوز مشکلات مهمتر و مسائلی با اولوییت بالاتر وجود داشته باشد اما خب به هر حال حق زندگی راحت برای بفیه مخلوقات قابل چشم پوشی نمی باشد.

برخورد با حیوانات بی خانمان در دنیا

در دیگر نقاط دنیا با شیوه قرنطینه حیوانات بی خانمان را بیمار و عقیم سازی می کنند و سگ هایی که ناقل بیماری باشند با روش هایی همچون: ” مرگ با ترحم ” به عمرشان پایان داده می شود. به این دلیل که اگر سگی ناقل بیماری باشد و در محیطی حضور یابد باعث خسارت و مرگ انسانی می گردد. و البته در اجرای این روش ها کم و کاستی هایی وجود دارد که باعث اعتراضاتی می شود.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 − 18 =


اخبار

سینما و هنر

جهان