کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ – کلیات لایحه دولت برای بودجه سال ۱۴۰۰ رد شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۱۴

مخالفت نمایندگان مجلس با  کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰   

در نشست علنی صبح امروز (سه شنبه ۱۴ بهمن ‌ماه) مجلس شورای اسلامی کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ با ۹۹ رأی موافق و ۱۴۸ رأی مخالف و ۱۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۶۱ آرای مأخوذه نمایندگان مجلس، رد شد.  نمایندگان در نشست علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی پس از استماع نظرات موافقان و مخالفان و رئیس سازمان برنامه و بودجه، کلیات بودجه سال ۱۴۰۰ را با ۹۹ رای موافق، ۱۴۸ رای مخالف و ۱۲ رای ممتنع از مجموع  ۲۶۱ نماینده حاضر در مجلس رد کردند.

بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در دستورکار امروز نمایندگان قرار داشت که پس از ارائه گزارش رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق درباره مصوبات این کمیسیون و اظهارات ۵ موافق و ۵ مخالف لایحه بودجه و همچنین دفاع محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از لایحه سال آینده، کلیات آن به رأی نمایندگان گذاشته شد.

 کلیات لایحه بودجه 1400 - کلیات لایحه دولت برای بودجه سال ۱۴۰۰ رد شد

 کلیات لایحه دولت برای بودجه سال ۱۴۰۰ رد شد

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در جلسه علنی ۱۹ آذر لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور را به علی نیکزاد نایب‌رئیس قوه مقننه تقدیم کرده بود. با رد شدن کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰، این لایحه به دولت عودت داده شده و پس از اصلاح، مجددا باید برای تصویب به مجلس شورای اسلامی برگردد.

 تغییر در شاکله بودجه ۱۴۰۰

در شرایطی مجلس کلیات بودجه ۱۴۰۰ را رد کرده است که رئیس جمهور امروز در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت گفته بود لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای مدیریت اقتصاد کشور در شرایط جنگ اقتصادی و برای مدیریت مسیر توسعه تدوین شده است؛ از نظر دولت تغییر در شاکله و محورهای اصلی لایحه بودجه ۱۴۰۰ می تواند صدمات جدی به معیشت مردم و مسیر توسعه و مدیریت اقتصاد کشور وارد کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 − 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان