کمیسیون برجام – نشست مجازی کمیسیون مشترک برجام امروز برگزار می‌شود

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۲۶
کمیسیون برجام - نشست مجازی کمیسیون مشترک برجام امروز برگزار می‌شود

برگزاری نشست کمیسیون برجام در وین

کمیسیون برجام امروز چهارشنبه به منظور بررسی روند اجرای برجام و موانع اجرای تعهدات توسط طرف‌های برجام به صورت ویدئوکنفرانس برگزار می‌شود. سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران و هلگا اشمید دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا ریاست این نشست را برعهده دارند. این نشست در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزارت خارجه ایران و گروه ۱+۴ به شکل ویدئو کنفرانس برگزار می‌شود.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه اعلام کرد: نشست کمیسیون برجام طبق برنامه و به صورت ویدئو کنفرانس امروز چهارشنبه ۲۶ آذرماه ۹۹ ساعت ١٣/٣٠ به وقت تهران برگزار خواهد شد. سعید خطیب زاده در پاسخ به سوال خبرنگاران در زمینه دستور کار کمیسیون مشترک برجام که امروز بصورت مجازی برگزار خواهد شد، اظهار داشت:

نشست مجازی کمیسیون مشترک توافق هسته ای امروز برگزار می‌شود

این نشست، یکی از نشست های عادی و معمول کمیسیون مشترک توافق هسته ای هست که در سطح معاونین وزرا و مدیران سیاسی کشورهای طرف توافق هسته ای با ایران  هر ٣ ماه یکبار به منظور بررسی روند اجرای توافق هسته ای و موانع اجرای تعهدات توسط طرفهای برجام برگزار می شود
خطیب زاده افزود: با توجه به ملاحظات مربوط به کووید ۱۹، این نشست نیز طبق برنامه و همچون بسیاری از نشست های بین المللی به صورت ویدئو کنفرانس امروز چهارشنبه ۲۶ آذرماه ۹۹ ساعت ١٣:٣٠ به وقت تهران برگزار خواهد شد.

نشست قبلی کمیسیون برجام

نشست قبلی کمیسیون مشترک برجام  نیز یازدهم شهریورماه در هتل کوبورگ وین برگزار شده بود. با توجه به قطعی شدن ریاست جمهوری جو بایدن در آمریکا و احتمال قوی بازگشت ایالات متحده به برجام، نشست امروز در فضایی متفاوت‌تر از نشست‌های قبلی برگزار می‌شود.

روز گذشته طبق گزارش ها مقرر بود که نمایندگان ایران و گروه ۱+۴ (روسیه، چین، فرانسه، انگلیس و آلمان) در نشست مجازی روز چهارشنبه خود درباره مقدمات برگزاری یک نشست وزارتی در خصوص تواق هسته ای  رایزنی خواهند کرد. نشست وزارتی مذکور ممکن است قبل از پایان سال جاری میلادی به صورت مجازی برگزار شود

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 + 21 =


اخبار

سینما و هنر

جهان