کناره گیری جف بزوس – جف بزوس از ریاست آمازون کناره‌گیری می‌کند

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۱۶

کناره گیری ثروتمندترین فرد جهان از ریاست آمازون

جف بزوس در نیمه دوم سال جاری میلادی از ریاست آمازون کناره‌گیری خواهد کرد و رییس هیئت مدیره شرکت خواهد شد. این تصمیم بزوس به گفته خودش با هدف داشتن وقت و انرژی بیشتر برای زندگی گرفته شده است. ثروتمند ترین فرد جهان تصمیم گرفته است در  تابستان ۲۰۲۱ از سمت خود به عنوان مدیریت ارشد اجرایی کناره گیری می کند و پست مدیر اجرایی را برعهده می‌گیرد.
مقرر شده است مدیر بخش ابر رایانشی آمازون جایگزین بزوس شود. این اقدام حاکی از آن است که شرکت در حال تغییر از یک خرده فروشی آنلاین به یک مجموعه بزرگ اینترنتی است.

جایگزین جف بزوس

طبق اطلاعات موجود تابستان سال ۲۰۲۱ میلادی بزوس ۵۷ ساله از سمت خود به عنوان مدیر بزرگترین خرده فروشی آنلاین جهان کناره گیری می‌کند و آن را به اندی جاسی مدیر بخش سرویس‌های وب آمازون (AWS) واگذار می‌کند.

کناره گیری جف بزوس - جف بزوس از ریاست آمازون کناره‌گیری می‌کند

کناره گیری جف بزوس – جف بزوس از ریاست آمازون کناره‌گیری می‌کند

وی در حالی سمت خود را ترک می‌کند که ۲۷ سال قبل فعالیت خود را به عنوان یک فروشنده اینترنتی کتاب آغاز کرد.
جاسی ۵۳ ساله در سال ۱۹۹۷ میلادی به آمازون  ملحق شد و بخش سرویس‌های وب آمازون را پایه گذاری کرد و شاهد رشد پلتفرم گسترده‌ای شد که میلیون‌ها مشتری دارد.

تاسیس شرکت آمازون در سال ۱۹۹۴

اهداف بزوز از راه اندازی این وب سایت شامل حذف کاتالوگ فیزیکی و کاهش بسیار زیاد هزینه ها و افزایش سرعت خرید و امکان ویرایش همیشگی کاتالوگ و … بود و تنها عامل نگرانی جف بزوس سرمایه گذاری بر روی یک موضوع جدید، غیرقابل اعتماد و دارای ابهام بنام اینترنت بود چون تا آن زمان مردم از اینترنت فقط برای تفریح و به اشتراک گذاری اطلاعات استفاده می کردند.

بنابراین جف شروع به مطالعه در زمینه تجارت الکترونیک کرد و بزرگترین اتفاق زندگی بزوز زمانی به وقوع پیوست که پدرخوانده و مادر جف از ایده او حمایت کردند و تمام پس انداز خود را در اختیار او قرار دادند تا شاهد اقدام جسارت آمیز بزوز باشند و البته که نتیجه اعتماد خود را به بهترین شکل دریافت کردند و میلیاردر شدند.

شرکت آمازون را در سال ۱۹۹۴ بنیان گذاری کردند. سال بعد یعنی در سال ۱۹۹۵ اولین نسخه از وب سایت آمازون راه اندازی شد و از تاریخ ۱۶ ژوئیه ۱۹۹۵ سایت آمازون بطور رسمی شروع به کار کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 − 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان