کنسرت ارکستر سمفونیک تهران – جنجال در تالار وحدت در شب اجرای کنسرت سمفونیک

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۱۱-۰۵
تالار وحدت

جنجال در شب کنسرت ارکستر سمفونیک تهران

کنسرت ارکستر سمفونیک تهران طی اجرای اخیر خود در تالار وحدت تهران بخاطر جمله ی خارج از عرفی که منوچهر صهبایی رهبر این گروه در حضور تماشاگران به کار برده بود دچار حاشیه و جنجال شد. در پنجشنبه سوم بهمن ماه بر اساس برنامه ی قبلی در این کنسرت آثاری منتخب از راخمانینف و آثاری از بتهوون برای تماشاگران اجرا شد اما بحث و درگیری های لفظی پیش آمده سبب شد تا شبی جنجالی برای گروه کنسرت ارکستر سمفونیک تهران و مخاطبان این گروه رقم بخورد.

اطلاعیه بنیاد رودکی در رابطه با شهرداد روحانی رهبر گروه سمفونیک

بنیاد رودکی در چند روز گذشته اطلاعیه ای منتشر کرده بود تحت عنوان: «با توجه به مشکلات پزشکی و به درخواست شهرداد روحانی، رهبر دائم ارکستر سمفونیک تهران، تازه‌ ترین کنسرت این ارکستر به رهبری منوچهر صهبایی اجرا می‌ شود.». اما عدم حضور شهرداد روحانی در محافل مختلف که خیلی هم غیرمنتظره و اتفاقی و البته طولانی مدت بود شک برانگیز شده و سبب ایجاد شایعات و حرف و حدیث شده بود..

صحبت های منوچهر صهبایی در حضور مخاطبان کنسرت در تالار وحدت

منوچهر صهبایی ضمن اجرای کنسرت خطاب به مخاطبان اظهار داشت: «من به هیچ عنوان قرار نبود که در این کنسرت ارکستر سمفونیک تهران، به عنوان رهبر حضور داشته باشم. اما گویا رهبر ارکستر سمفونیک تهران به دلیل مشکلاتی که به وجود آمده بود، دو هفته پیش بدون اینکه با مسئولان بنیاد رودکی صحبتی کرده باشد، از ایران فرار کرده است! بنابراین اگر چیز دیگری همچون دلایل پزشکی و از این دست مسائل نوشته‌ اند من قبول ندارم.».

واکنش مخاطبان به اظهارات صهبایی

پس از این اظهارات صهبایی یکی از مخاطبان حاضر در سالن با صدای بلندی گفت: «درست نیست شما پشت سر همکار خود چنین حرفی بزنید که فرار کرده است!». اما صهبایی در پاسخ به این جمله، پاسخی عجیب داد و گفت: «مطرب باید بره دنبال جایی که مطربی‌ اش رو بکنه!». رد و بدل شدن این صحبت ها سبب ایجاد تنش و درگیری های لفظی در سالن شد. پس از دقایقی بگو مگو نوازندگان گروه ارکستر سمفونیک تهران دو قطعه را بدون رهبر ارکستر اجرا کردند …

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
2 + 14 =


اخبار

سینما و هنر

جهان