کنکور سراسری – چالش برگزاری کنکور سراسری در مجلس

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۱۳

چالش این روزهای برگزاری آزمون سراسری

کنکور سراسری امسال به دنبال شیوع کرونا ویروس در کشور به تعویق افتاد و طی روزهای اخیر با اوج چالش ها روبرو شده است. در مجلس در پی مخالفت نمایندگان  با برگزاری کنکور بحث درکمیسیون آموزش مطرح شد. کمیسیون  از وزیر بهداشت و وزیر علوم دعوت کرد تا در این باره موضع خود را اعلام کنند. تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز معتقد به لغو و یا تعویق آن هستند عده‌ای هم می‌گویند زمان مناسبی برای لغو کنکور است.

سعید نمکی‌ وزیر بهداشت مخالف این دیدگاه است. دولت نیز معتقد است این مسئله ابعاد زیادی دارد و به راحتی نمی‌توان درباره آن تصمیم گرفت و  به دنبال برگزاری کنکور با رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی مبارزه با کروناست.بیشتر نمایندگان مجلس که مخالف برگزاری کنکور هستند معتقدند در برگزاری کنکور دکتری پروتکل‌ها رعایت نشده است و از این جهت نگرانند در کنکور کارشناسی نیز این اتفاق رخ دهد.

مخالفت رییس مجلس با برگزاری کنکور

برگزاری آزمون سراسری امسال روز گذشته در صحن علنی با مخالفت محمدباقرقالیباف رئیس مجلس همراه شد.برخی نمایندگان با برگزاری کنکور سراسری مخالفت کردند و با  همراهی محمدباقر قالیباف این مخالفت با برگزاری کنکور وارد فاز جدیدی شد. رییس مجلس با انتقاد از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آزمون دکتری اعلام کرد که نگران رعایت نشدن پروتکل‌های دقیق بهداشتی در کنکور سراسری است.

کنکور سراسری – چالش برگزاری کنکور سراسری در مجلس

قالیباف گفت: «بنظر می‌رسد تعویق زمان کنکور تا گذشتن از دوران پیک کرونا و خنک‌تر شدن هوا که امکان استفاده از ماسک به مدت چند ساعت را میسر کند، ضروری باشد. سلامت دانش آموزان عزیز ما، خط قرمز مجلس است و کمیسیون‌های بهداشت و آموزش مجلس وظیفه دارند تا با اطمینان از رعایت بهترین تصمیم در این خصوص، مطالبات مردم را از مسئولین ذی‌ربط پیگیری کنند.

قرار است آزمون سراسری در چهار روز یعنی ۲۹، ۳۰، ۳۱ مرداد ماه و اول شهریور ماه برگزار شود. آزمون فنی حرفه‌ای و کارشناسی ناپیوسته هم ۱۴ مرداد برگزار می‌گردد. آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته هم روز‌های پنج شنبه، جمعه و شنبه ۱۶، ۱۷ و ۱۸ مردادماه براگزار می‌شود.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
13 − 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان