کوروش یغمایی – آلبوم جدید پدر موسیقی راک ایران پس از سالها ممنوع الکاری

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۰۳
کوروش یغمایی - مجوز برای آلبوم جدید پس از سالها ممنوع الکاری

آلبوم جدید پدر راک ایران

کوروش یغمایی را بسیاری با عنوان پدر موسیقی راک ایران می شناسند. حالا او پس از سال ها ممنوع الکاری موفق شده تا مجوز انتشار یک آلبوم را دریافت نماید. این آلبوم موسیقی قرار است با همکاری کامبیز یغمایی، برادر او منتشر گردد. خبر انتشار آلبوم جدید این هنرمند، بسیاری از علاقمندان او را سر شوق آورده است. گفتنی است این خبر توسط این هنرمند و از طریق فضای مجازی به گوش علاقمندانش رسیده است.

کوروش یغمایی - مجوز برای آلبوم جدید پس از سالها ممنوع الکاری

کوروش یغمایی – مجوز برای آلبوم جدید پس از سالها ممنوع الکاری

بازگشت کوروش یغمایی پس از ۴۰ سال

یغمایی ویدئویی از نوازندگی برادرش در صفحه اینستاگرامی خود منتشر کرد و نوشت: پس از ۴۰ سال دوری و جدایی ناخواسته، اینک با به کار گیری امکانات اینترنت، نوید آغاز همکاری دوباره با بهره گیری از چیره دستی و دانش موزیک برادر نازنینم کامبیز را در آلبوم تازه ام می دهم. او همچنین از انتشار یک آهنگ در نوروز خبر داد و نوشت: تصمیم دارم یک ترانه از این آلبوم را در نوروز پیش رو در اینترنت با شما یاران دیرینه ام به اشتراک بگذارم. با سپاس از کامبیز جان در آلمان که با وجود داشتن هنرحویان بسیار، وقت ارزشمند خود را برای همکاری در این آلبوم به من ارزانی داشت.

با هر متر و معیاری که بسنجیم این آلبوم یک اتفاق مهم و بسیار بزرگ در فضای موسیقی کشور خواهد بود.

کوروش یغمایی با انتشار قطعه زیبای «گل یخ» موسیقی ایران را برای اولین بار وارد عرصه های جهانی کرد. او که در دهه های گذشته هنرمند پرکاری نبوده است، و در تمام این سال ها (به جز یک یا دو سال در اواخر دهه هفتاد) با موانعی بر سر راه هنریش مواجه شده بود، حالا قصد انتشار یک آلبوم را دارد. این آلبوم که در واقع اولین آلبوم این هنرمند در حداقل ۲۰ سال گذشته خواهد بود، بدون شک اتفاق بسیار مهمی برای موسیقی کشور است.

این هنرمند تلاش کرد در سال های پس از انقلاب با ماندن در ایران راه هنری خود را ادامه دهد؛ اما موفقیت چندانی در این زمینه به دست نیاورد و بیشتر زمانش بر سر مجادله برای انتشار آثارش سپری شد و این مجادله ها او را به انزوا  کشاند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 + 18 =


اخبار

سینما و هنر

جهان