کیاموتورز ایران را ترک کرد

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۵-۱۳

کیاموتورز ایران را ترک کرد

کیاموتورز که یک شرکت غول کره ای می باشد به دلیل تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران مجبور به ترک ایران شده است. بنا به گذارش خبرگزاری های داخلی و بنا به اطلاعیه شرکت سایپا، گروه کیاموتورز به دلیل ترس از تحریم های آمریکا از ایران خارج شده است.

شرکت سایپا که یکی از بزرگترین شرکت های خودروسازی در ایران است طی گزارشی خبر از جمع آوری خط تولید سراتو در ایران داد. با توجه به شرایط کنونی بازار خودرو و مشکلات ایجاد شده در این صنعت به نظر میرسد خروج کیاموتورز میتواند شک جدیدی به بازار خودرو وارد کند.

حدود یک سال است شرکت های معتبر جهانی به دلیل ترس از تحریم های آمریکا اقدام به فسخ قرارداد با ارگان های دولتی ایران نموده و ایران را ترک کرده اند.

شرکت هایی همچون توتال، انجی، شرکت لهستانیPGNiG، شرکت نروژی دی‌ان‌او (DNO)، شل،دوو کره جنوبی، اوام‌وی اتریش، سایپم ایتالیا، انی ایتالیا، بوئینگ، ای پی مولر مائرسک، ایرباس، زیمنس، پژو-سیتروئن، فولکس واگن، رنو، ساگا انرژی پس از خروج امریکا از برجام، پس از عقد قرارداد با ایران، از ایران جدا شده اند.

برجام

در سال ۲۰۱۵ ۵ قدرت جهان شامل: امریکا، فرانسه، بریتانیا، روسیه و چین، با ایران برسر برنامه هسته ای ایران با مقامات کشور به توافق رسیدند که این توافق به برجام مشهور شد.

در این توافق ایران بخشی از فعالیت های هسته ای خود را کاسته و در قبال آن سایر کشور ها تحریم نفتی و اقتصادی را از ایران برمیدارند. پس از این توافق بود که سیر عظیمی از شرکت های بزرگ دنیا برای عقد قرارداد وارد ایران شده و قراردادهای زیادی نیز بسته شد.

با به روی کار آمدن ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده طبق پیشبینی هایی که میشد، امریکا از برجام خارج شده و به شکل بیرحمانه ای تحریم های یک جانبه علیه ایران اعمال کرد و این تحریم ها باعث خروج شرکت های بین المللی از ایران شده که اخرین آن ها کیاموتورز بود.

اندیشمند

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
6 − 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان