کیانوش عیاری – من شایعه قتل رومینا را باور نمی کنم!

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۰۷
کیانوش عیاری - من شایعه قتل رومینا را باور نمی کنم!

واکنش کارگردان خانه پدری به قتل دختر نوجوان

کیانوش عیاری در واکنش به خبر ناگوار قتل دختر نوجوان به دست پدرش به خبرنگاران گفت: من این قبیل شایعات را باور نمی کنم. عیاری در فیلم خانه پدری داستانی مشابه با ماجرای قتل این دختر نوجوان را روایت کرده بود. این فیلم ۱۰ سال در توقیف بود و در نهایت سال گذشته به اکران درآمد. اما تنها چند هفته پس از اکران مجددا توقیف شد. این کارگردان نام آشنای سینمای کشورمان به همین دلیل درمورد این قتل گفت: «این اتفاق‌ها در ایران رخ نمی‌دهد. من این شایعات را باور نمی‌کنم.»

من شایعه قتل رومینا را باور نمی کنم!

من شایعه قتل رومینا را باور نمی کنم!

خانه پدری فیلم توقیفی کیانوش عیاری

فیلم خانه پدری روایتی است از کشته شدن دختری به دست پدر و برادرش در دوران قاجار. پدر با همکاری پسرش، دختر خانواده را می کشد و در خانه خودش به خاک می سپارد. این فیلم به دلیل اعتراضات وارده برای به تصویر کشیدن یک قتل ناموسی سال ها در توقیف بود. خانه پدری در سال ۱۳۸۹ ساخته شد اما به دلیل روایت داستان قتل خانوادگی و ناموسی یک دهه در صندوقچه توقیف خاک خورد. بعدها در اکران هم روزهای خوشی را سپری نکرد. حالا این روزها به دلیل شباهت زیاد داستان این فیلم با قتل رومینا دختر نوجوانی که به دست پدرش کشته شد، سر زبان ها افتاده است.

عاقبت تلخ دختر نوجوان

دختر ۱۳ ساله تالشی که به هوای عشق مردی جوان خانه را ترک کرد تا با او ازدواج کند؛ خانواده با ازدواج او نه به دلیل سن کم بلکه به دلیل مذهب مرد جوان (اهل تسنن) مخالفت کرده بودند. او سرانجام به دست پدرش به طرز فجیعی کشته شد. این ماجرا را از هر طرف که بنگریم به سیاهی و تلخی می رسیم. رومینا یا باید قربانی کودک همسری می شد یا قربانی خشمی بی منطق از پدر. دختری که رنگ چهارده سالگی را ندید و خواب شبش توسط پدر با داس به خوابی ابدی تبدیل شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
22 − 20 =


اخبار

سینما و هنر

جهان