کیفیت هوا – هوای تهران در وضعیت ناسالم برای تمام افراد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۱۰
کیفیت هوا - هوای تهران در وضعیت ناسالم برای تمام افراد

وضعیت ناسالم برای تمام افراد

شرکت کنترل کیفیت هوا در تهران، اعلام کرده است که کیفیت هوای شهر تهران در حال حاضر با شاخص میانگین ۱۶۵ برای تمامی افراد ناسالم است. کیفیت هوا تقریبا در تمامی ایستگاه‌های سنجش در مناطق مختلف پایتخت در وضعیت قرمز قرار دارد. این شرکت در این شرایط نسبت به خودداری از ترددهای غیرضروری تاکید کرده است. شاخص کیفیت هوا در ایستگاه‌های اقدسیه (منطقه ۱)، پیروزی (منطقه ۱۳)، تربیت مدرس (منطقه ۶)، ستاد بحران (منطقه۷)، شادآباد (منطقه ۱۸)، شریف (منطقه ۲)، شهرداری منطقه ۲۰، شهرداری منطقه ۲، شهرداری منطقه ۴، شهرداری منطقه ۱۰، شهرداری منطقه ۱۱ و شهرداری منطقه ۲۱ ناسالم برای همه افراد گزارش شده است.

در برخی ایستگاه‌های دیگر ازجمله شهرداری منطقه ۲۲، پارک رازی (منطقه ۱۱)، پارک سلامت (منطقه ۱۷)، پارک شکوفه (منطقه ۱۴)، پاسداران (منطقه ۳)، دانشگاه تهران (منطقه ۶)، دانشگاه شهید بهشتی (منطقه ۱)، شهرداری منطقه ۱۵ و شهرک چشمه (منطقه ۲۲) هم شرایط به همین گونه است.

تنها دو ایستگاه شهرداری منطقه ۱۵ و گلبرگ (منطقه ۸) دارای هوای ناسالم برای گروه‌های حساس بوده اند.

کیفیت هوا - هوای تهران در وضعیت ناسالم برای تمام افراد

هوای تهران در وضعیت ناسالم برای تمام افراد

شاخص کیفیت هوا

AQI به پنج دسته اصلی تقسیم‌ می شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا “پاک”، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا “قابل قبول(سالم) یا متوسط”، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا “ناسالم برای گروه‌های حساس”، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا “ناسالم برای همه گروه‌ها”، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا “بسیار ناسالم” و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا “خطرناک” است.

در اطلاعیه روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران آمده است که شاخص ۲۴ ساعت گذشته کیفیت هوای تهران ۱۶۵ بوده است.

هرچند از ابتدای امسال تا کنون تنها دو روز شاخص کیفیت هوا به شرایط ناسالم برای همه رسیده بود، اما امروز هم شاهد این وضعیت بودیم.

در حال حاضر با توجه به انباشت آلاینده‌ها، کیفیت هوا در بیشتر مناطق تهران در محدوده ناسالم قرار دارد و عدم وزش باد مؤثر سبب تجمع آلاینده‌ها شده است و کیفیت هوا در بیشتر نواحی در وضعیت نامطلوب خواهد ماند. همچنین با افزایش ترافیک شامگاهی، تداوم وضعیت ناسالم در بیشتر مناطق تهران دور از انتظار نیست.

روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از عموم شهروندان درخواست کرد که از ترددهای غیرضروری در سطح شهر اکیداً خودداری کنند و به جز موارد ضروری از منازل خود خارج نشوند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
25 − 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان