کیهان کلهر – موسیقی دان ایرانی هنرمند سال ۲۰۲۰ و برنده گلوبال فست نیویورک شد

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۱۰-۲۶

کیهان کلهر موسیقی دان ایرانی هنرمند سال ۲۰۲۰ شد

کیهان کلهر نوازنده و موسیقی دان ایرانی با سبک موسیقی سنتی ایرانی است که موفق شد در مراسم اهدای جوایز برگزیدگان گلدبال فست ۲۰۲۰ در نیویورک برنده ی یکی از سه جوایز گلوبال فست ۲۰۲۰ در بخش هنرمند سال شود و به عنوان هنرمند سال ۲۰۲۰ انتخاب شود. این در حالی است که کیهان کلهر هم اکنون در تهران حضور دارد و در این مراسم غایب بود. بخش های دیگر گلوبال فست ۲۰۲۰ شامل بخش تاثیرگزاری بود که جایزه ی این بخش به «تام اشنابل» از آمریکا رسید و بخش بعدی بخش کار سازنده در مناطق سخت بود که «لیزا استافورد» جایزه ی آن را دریافت کرد.

هنرمند برتر سال 2020

سبک کلهر

سبک کلهر موسیقی سنتی ایرانی و موسیقی کردی است و با سازهای کمانچه، تنبور و سه تار و شاه کمان است اما معروف ترین سازهای او کمانچه و سه تار هستند. از آلبوم های معروف کلهر: « بی تو به سر نمی شود، فریاد، سفر به دیگر سو، شب، سکوت، کویر و شهر خاموش» هستند.

جوایز

دو اثر وی در سال ۲۰۰۴ نامزد جایزه ی گرمی شد. در سال ۲۰۱۷ به همراه گروه «راه ابریشم» برای آلبوم sing me home برندهٔ جایزهٔ گرمی شد. همچنین کلهر در سال ۲۰۱۹ نیز نیز برنده ی جایزه ی هنرمند برتر سال در فستیوال جهانی موسیقی وومکس در کشور فنلاند شده بود. کیهان کلهر اولین نوازنده ی ایرانی است که توانست جایزهٔ معتبر جهانی «وومکس» را ببرد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
17 + 18 =


اخبار

سینما و هنر

جهان