گتسبی بزرگ – یکی از پرفروش ترین و ماندگارترین کتاب های ادبیات آمریکا

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۲۱
گتسبی بزرگ - یکی از پرفروش ترین و ماندگارترین کتاب های ادبیات آمریکا

یکی از پرفروش ترین و ماندگارترین کتاب های ادبیات آمریکا

گتسبی بزرگ یکی از پرفروش ترین و ماندگارترین کتاب های تاریخ ادبیات کشور آمریکا است. این اثر بی نظیر اسکات فیتز جرالد تا کنون بیش از ۲۵ میلیون نسخه فروش داشته است. این رمان با نام اصلی The Great Gatsby منتشر شده سال ۱۹۲۵ است. اما محبوبیتش به اواسط دهه ۴۰ میلادی بر می گردد. در آن زمان از این کتاب به عنوان یکی از برترین رمان‌های قرن نام برده شد. چنین مقامی در کشوری که در نیمه اول قرن بیستم نویسنده ها و رمان های مطرحی داشته بسیار با اهمیت است.

گتسبی بزرگ - یکی از پرفروش ترین و ماندگارترین کتاب های ادبیات آمریکا

گتسبی بزرگ – یکی از پرفروش ترین و ماندگارترین کتاب های ادبیات آمریکا

گتسبی بزرگ

شروع این رمان احتمالا یکی از جذاب ترین شروع هایی است که می توان خواند: در سال‌هایی که جوان‌تر و زودرنج‌تر بودم، پدرم نصیحتی به من کرد که هنوز آن را در ذهنم مرور می‌کنم.
پدرم گفته بود: «هر وقت دیدی که می‌خوای از کسی ایراد بگیری فقط یادت باشه که آدم‌های دنیا همه این موقعیت‌ها رو نداشتن که تو داری.»

داستان از زبان شخصیت کاراوی روایت می شود. او همسایه گتسبی بزرگ است. کتاب با ملاقات کاراوی با عموزاده اش دیزی و شوهر او شروع می شود. شوهر دیزی مردی ثروتمند و اشراف زاده است. گتسبی هم جوانی بسیار موفق و ثرتمند است که گذشته اش برای همه رازی غیر قابل حل شده است. فردی که همواره در حال مهمانی دادن و خوشگذرانی است.

هیچکس نمی داند این ثروت بی انتها از کجا آمده است. همواره اطراف گتسبی شایعه های فراوانی موج می زند. برخی معتقدند او جوانی فقیر بوده که به شدت در دام عشق دیزی گرفتار شده بود…

فیلم

در سال ۲۰۱۳بر اساس داستان این رمان فیلمی هم ساخته شده است. فیلمی با هنرنمایی لئوناردو دی کاپریو، توبی مگوایر، کری مولیگان، جوئل اجرتون و الیزابت دبیکی با کارگردانی باز لورمن. این فیلم توانست نظر مثبت تماشاگران را جلب کند. در هشتاد و ششمین دوره جوایز اسکار هم موفق به کسب جوایز بهترین طراحی صحنه و بهترین طراحی لباس شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 − 7 =


اخبار

سینما و هنر

جهان