گرتا تونبرگ – دختر۱۶ ساله سوئدی شخصیت سال مجله تایم شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۹-۲۱

گرتا تونبرگ به عنوان شخصیت سال مجله تایم

گرتا تونبرگ شخصت سال مجله تایم شد. گرتا تونبرگ دختر۱۶ ساله سوئدیچند ماه گذشته انفعال و کوتاهی رهبران کشورهای جهان برای مقابله با تغییرات آب و هوایی را زیر سوال برد و در سخنرانی خود در اجلاس محیط زیستی سازمان ملل متحد گفت: به چه جرأتی چنین می‌کنید. وی به عنوان فعال سوئدی محیط زیست از انفعال سیاستمداران در قبال محیط زیست انتقاد کرده بود.

یک روز پیش از اعلام خبر مجله تایم نیز ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل گرتا تونبرگ را مسخره کرده و از این که رسانه‌ها به حرف‌های «یک دختربچه» بها می‌دهند، ابراز تعجب کرده بود. گرتا تونبرگ پیش از این از مرگ دو شهروند بومی آمازون که به گفته او در حال دفاع از جنگل بودند، اظهار تأسف کرده بود

اظهارات اخیر گرتا تونبرگ در اجلاس تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد

گرتا به خاطر فعالیت‌هایش در جهت آگاه‌سازی جهانی در مورد خطرات ناشی از تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین و نیز با انتقاد از سیاستمداران به دلیل انفعال در برابر بحران آب و هوا، مشهور است. او طرفداران بسیاری در سراسر جهان دارد و تاکنون با فراخوان او بسیاری از مردم در کشورهای مختلف جهان برای دفاع از محیط زیست و انتقاد از سیاست‌های دولت‌ها در این زمینه دست به تظاهرات زده‌اند.

گرتا در سخنانش در چند ماه گذشته در افتتحاحیه اجلاس  تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد گفته بود: شما رویاها و کودکی مرا با کلمات پوچ خود به سرقت برده اید،ما در شرف انقراض دسته جمعی هستیم اما تنها چیزی که از آن صحبت کنید پول و افسانه‌های ناتمام رشد اقتصادی است چطور جرات می‌کنید اینگونه باشید. وی در میان سخنانش در افتتاحیه اجلاس افزود: این کاملا غلط است. من نباید اینجا باشم. من باید در آنسوی اقیانوس در مدرسه مشغول تحصیل باشم. ولیکن همه شما از ما جوانان می‌خواهید که امیدوار باشیم. به چه جرأتی چنین می‌کنید در ادامه افزود:« شما با حرف های توخالی کودکی و آرزوهای من را ربوده‌اید».

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 + 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان