گردشگری سلامت

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۱۳

گردشگری سلامت

سازمان جهانی گردشگری، گردشگری سلامت را چنین تعریف می کند: خدماتی است که به بهبود و افزایش سلامتی افراد ارایه می شود. این امر منجر به افزایش روحیه توریسم ها در مکانی خارج از محل سکونت خود می شود. گردشگران  عراق در شهر مشهد خدمات درمانی دریافت می کنند.

مدیر گردشگری سلامت علوم پزشکی مشهد بیان کرد: حضور گردشگران سلامت در شهر مشهد در چند سال اخیر رشد بسیاری داشته است. و در سال گذشته ۵۶ ملیت در مشهد پذیرش شده است.

دکتر محمد اسماعیل خیامی افزود: در سال گذشته ۲۰ هزار نفر در مشهد خدمات درمانی در حوزه های بیماری زنان، قلبی و عروقی، جراحی های چشم و بینی خدمات  ارایه شده است. هزینه تعرفه های پزشکی برای بیماران خارجی تا ۴ برابر است که این بلامانع است.

تعرفه های خدمات در بیمارستان های دولتی، خصوصی و غیر دولتی متفاوت است. که توسط هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی مشهد هزینه ها و تعرفه ها برای هر یک از این مراکز سقف تعرفه ها در حال بررسی است.

رونق گردشگری سلامت، نیازمند مشارکت مردم

طبق گفته مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارائه خدمات درمانی به بیماران خاجی در مراکز درمانی باید به گونه ای باشد که موجب نارضایتی بیماران داخلی شود. و به این منظور باید ار ظرقیت مازاد استفاده کرد. البته برای رونق و توسعه صنعت توریسم درمانی مردم هم باید در استان خراسان رضوی همکاری و مشارکت کنند.

۱۲ بیمارستان و دو مرکز جراحی در مشهد مجوز گردشگری سلامت دارند. و این مراکز در حال افزایش هستند. کاظمی افزود: مهمترین اقدامات بدین منظور تشکیل کمیته گردشکری سلامت استان خراسان رضوی با ریاست استاندار خراسان رضوی، تشکیل شرکت های گردشگری سلامت، انجمن حرفه ای گردشگری سلامت، تدوین سقف تعرفه ها، و الزام دریافت مجوز مراکز درمانی برای پذیرش بیماران خارجی است.
یکی دیگر از اقدامات در این حوزه: آموزش کارکنان در حوزه سلامت ، ایجاد سایت گردشگری نیز می باشد .ایران یکی از کشورها برای ارائه خدمات در منطقه است. و کشور های همجوار مانند عراق، افغانستان، ترکمنستان  از این خدمات در کشور ما استفاده میکنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
22 − 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان