گرفتن پارک اوتیسم از اوتیسمی ها

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۰۳

گرفتن پارک اوتیسم از اوتیسمی ها

« کودکان اوتیسم غیر عادی و اسمانی نیستندکه مسبب گرفتن پارک اوتیسم از اوتیسمی ها میشوند! این پارک را تبدیل به نگاه کردن مردم عادی به کودکان اوتیسمی کردانچه گزارش شده از زبان مادری است که دارای فرزند مبتلا به اختلال عصبی-رشدی اوتیسم است،و معترض ازین که پارک اوتیسمس های واقع در تبریز  به نفع  خانواده هایی با کودکان عادی شده است  ایشون در اعتراض خود میگوید: جایی را مقرر کنید که برای خانواده های اوتیسمی است و خواسته ی همه خانواده‌های دارای فرزند مبتلا به اوتیسم است.

او افزود: خبر افتتاح پارک اوتیسم تبریز در مرداد ماه سال ۱۳۹۲ خبری خوبی برای خانواده‎های کودکان مبتلا به اوتیسم که با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‎کنند، بود و بسیاری از خانواده‌ها این کار را در  ابتدای شناساندن اختلال اوتیسم به مردم و تغییر نگاه آنها نسبت به مبتلایان تلقی می‎کردند.

وی ادامه می‌دهد: قسمت کوچکی از پارک بزرگ ایل گلی تبریز و با امکانات و زیر ساخت‌های خوب  برای مبتلایان به این اختلال  افتتاح شد،خانواده های اوتیسمس میگویند ، افتتاح پارک اوتیسم تبریز تبدیل شده است به  گذراندن اوقات فراغت خانواده‌های عادی و بازی های کودکانشان تا کودکان اختلال اوتیسم بدور از نگاه‌های ترحم وار و خیره ی مردم که نتوانند از حق مسلم شان از این پارک استفاده کنند.

رئیس سازمان محیط زیست

رئیس سازمان فضای سبز شهرداری تبریز اعلام کرد: به دلیل کم بودن امکانات در پارک ، استفاده ی خانواده ها از این پارک غیر ممکن است ، چون کودکان اوتیسم نیاز های ویزه ای دارند که همراه شدن انها با کودکان عادی ممکن نیست .

علی مدبر جلسه ای برقرر کرد بدر مورد کودکان اوتیسم و افزود : او گفت بخشی از پارک اوتیسم به منظور استفاده این خانواده‌ها دور کشی شود که انجام این امر نیز در پارک ائل گلی تبریز شدنی ؛ چرا که با توجه به تعداد زیاد مبتلایان به اوتیسم در آذربایجان شرقی این پارک پاسخگو نبوده و حصار کشی جواب نمی‌دهد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 − 11 =


اخبار

سینما و هنر

جهان