گونه جدید کرونا – ثبت نخستین مورد گونه جدید کرونا در قاره آمریکا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۱۰
گونه جدید کرونا - ثبت نخستین مورد ویروس جهش یافته کرونا در قاره آمریکا

شناسایی نخستین مورد مبتلا به کرونای انگلیسی

نخستین مورد مبتلا به گونه جدید کرونا در ایالت کلرادو در آمریکا شناسایی شده است. دولت شیلی به عنوان نخستین کشور آمریکای لاتین نخستین مورد  ویروس جهش یافته کرونا را ثبت کرده است. فرانس ۲۴ به نقل از جارد پولیس، فرماندار کلرادو اعلام کرد که یک مورد مبتلا به گونه جدید ویروس کرونا در این ایالت شناسایی شده است. بیمار مبتلا به ویروس جهش یافته کرونا، جوان بیست ساله ای است که در حال حاضر در قرنطینه به سر می برد.

وضعیت کرونا در ایالات متحده

ایالات متحده که بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از کرونا را در جهان به خود اختصاص داده؛ روزانه با ثبت بیش از ۲۰۰ هزار مورد مبتلا به کووید ۱۹ و بیش از سه هزار جان باخته ناشی از آن، در سه هفته گذشته، با افزایش چشمگیری از موج مبتلایان مواجه بوده است.
فرانس ۲۴ افزود: جو بایدن، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده نیز با انتقاد از روند آهسته واکسیناسیون آمریکایی ها اظهار داشت: تاکنون نزدیک به دو میلیون نفر واکسینه شده اند، به عبارتی ۱۰ برابر کمتر از آنچه دونالد ترامپ، رئیس جمهور جمهوری خواه کنونی ایالات متحده تا پایان سال ۲۰۲۰ وعده داده بود.

گونه جدید کرونا - ثبت نخستین مورد ویروس جهش یافته کرونا در قاره آمریکا

گونه جدید کرونا – ثبت نخستین مورد ویروس جهش یافته کرونا در قاره آمریکا

بایدن افزود: همانطور که نگران بودم متاسفانه تلاش های صورت گرفته برای توزیع و تجویز واکسن کرونا در حد انتظار نبوده است. بایدن خاطرنشان کرد: با روند فعلی، واکسیناسیون جمعیت آمریکا سال ها طول خواهد کشید.
جو بایدن وعده داد که ۱۰۰ میلیون دوز تا صدمین روز ریاست جمهوری وی تزریق خواهد شد. وی کفت: دستیابی به این هدف، مستلزم افزایش پنج یا شش برابر روند کنونی واکسناسیون کرونا در آمریکاست.
ثبت موارد ابتلا به کرونای جهش یافته که به سرعت در انگلیس در حال گسترش است، به دلیل سه ماه پنهان کاری دولت لندن، در سایر کشورهای اروپایی افسار پاره کرده و موجب نگرانی کارشناسان و رهبران کشورها شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
13 + 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان