کرونا در اسرائیل – ۳۰ درصد مبتلایان کرونایی اسرائیل « بنی براق» هستند

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۲۰

اسراییل ۹ هزار مبتلای کرونایی دارد

کرونا در اسرائیل  به شدت شایع شده و از مرز ۹ هزار نفر گذشته است. وزارت بهداشت اسرائیل به تازگی اعلام کرد که  آمار قربانیان کووید-۱۹با مرگ ۳ نفر دیگر به ۶۰ و تعداد مبتلایان به این بیماری نیز با افزایش ۱۰۲ مورد جدید به ۹۰۰۶ تن رسیده است. وضعیت ۱۵۳ نفر از این تعداد وخیم گزارش شده است و ۵۸۵ نفر پس از درمان بهبود یافته‌اند.

دولت اسرائیل برای جلوگیری از شیوع کرونا تمامی مدارس را تعطیل و تجمع افراد را ممنوع کرده است. همچنین بسیاری از مشاغل تجاری به جز فروشگاه‌ها، داروخانه‌ها، جایگاه‌های سوخت و بانک‌ها از ۱۵ مارس تعطیل شده‌اند. همچنین ورود همه شهروندان خارجی که مجوز اقامت در اسرائيل ندارند٬ ممنوع اعلام شده است. دولت اسرائیل تمام مرزهای خود را جهت پیشگیری از شیوع کرونا بسته است.

   یعقوب لیتسمان از ساکنین بنی‌براق

یعقوب لیتسمان –  وزیر بهداشت اسراییل

۳۰ درصد مبتلایان به کرونا در اسرائیل از  « بنی براق» هستند. ساکنین بنی‌براق از یهودیان افراطی حریدیم هستند و حالا به چالشی در مهار کرونا تبدیل شده‌اند.

آنها مخالف استفاده از وسایلی همچون موبایل و‌ تلویزیون هستند، مرجع خبری و‌عملی‌شان حاخام‌ها هستند و اهمیتی به توصیه‌های بهداشتی در مورد کرونا نمی‌دهند. یعقوب لیتسمان وزیر بهداشت اسراییل متعلق به جامعه حریدیم‌ها می باشد.

وی ابتدا از حل معضل از طریق معجزات آسمانی سخن گفته بود  و‌مورد اعتراض افکار عمومی قرار گرفت  اکنون به کرونا مبتلا شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 + 20 =


اخبار

سینما و هنر

جهان