یورش نظامیان – تجاوزات امروز صهیونیست‌ها در سرزمین‌های فلسطینی

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۲۸

حمله امروز به کرانه باختری

یورش نظامیان صهیونیست به سرزمین های کرانه باختری و قدس اشغالی همراه با بازداشت جوانان دختر و پسر فلسطینی، هتک حرمت به مسجد الاقصی و تخریب مزارع کشاورزی فلسطینیان از تجاوزات امروز صهیونیست‌ها در سرزمین‌های فلسطینی بوده است. تجاوزگری رژیم صهیونیستی و شهرک‌ نشینان صهیونیست در سرزمین‌های فلسطینی همچنان ادامه دارد.

هفتاد و چهار شهرک نشین صهیونیست صبح امروز مورخ ۲۸ مهر ۱۳۹۹ با حمایت پلیس رژیم صهیونیستی وارد صحن‌های مسجد الاقصی شدند. اداره اوقاف اسلامی قدس اعلام کرد که این شهرک‌نشینان اقدام به گشت زنی‌های تحریک آمیز در صحن‌های مسجد الاقصی کرده و سپس در شرق مسجد آیین‌های تلمودی خود را انجام دادند.
این در حالی است که مسئولین رژیم اشغالگر محدودیت‌های شدیدی را برای حضور نمازگزاران قدس در مسجد الاقصی وضع کرده و هنوز کسانی که در مناطقی غیر از اطراف مسجد ساکن هستند به بهانه کرونا اجازه مشرف شدن به مسجد را ندارند؛ اما شهرک نشینان از مناطق مختلف قدس و حتی شهرک‌های واقع در اراضی کرانه باختری اقدام به هتک حرمت مسجد الاقصی می‌کنند.جمعیت نظارت بر اوقاف و مقدسات الاقصی هم از عموم مسلمانان در داخل فلسطین اشغالی و اهالی قدس خواست برای دفاع از مسجد الاقصی و آباد کردن آن با حضور نمازگزاران وخادمان آن کمر همت ببندند.

تجاوزگری رژیم صهیونیستی و شهرک‌ نشینان صهیونیست

نظامیان رژیم اشغالگر هم امروز با حمله جدید به کرانه باختری چند نفر از شهروندان فلسطینی را بازداشت کردند. دو جوان ۲۰ و ۲۱ ساله فلسطینی امروز از شهر «قلقیلیه» در شمال کرانه باختری بازداشت شد. نظامیان صهیونیست همچنین با حمله به منزل یک دانشجوی دانشگاه بیرزیت در روستای دیرجریر احضاریه مراجعه او به پلیس را تحویل خانواده‌اش دادند.

یورش نظامیان – تجاوزات امروز صهیونیست‌ها در سرزمین‌های فلسطینی

نظامیان رژیم اشغالگر سحرگاه امروزیک آزاده فلسطینی را از مرکز شهر «بیت لحم» در جنوب کرانه باختری بازداشت کردند. آنها با حمله به منزل «عبدالهادی عارف حماد» و تخریب عمدی اثاثیه منزل و به وحشت انداختن اهالی خانه عبدالهادی را بازداشت کردند.

چهار شهروند دیگر فلسطینی هم امروز از اردوگاه العروب در شمال شهر «الخلیل» در جنوب کرانه باختری ربوده شدند. این اردوگاه اخیرا هدف یورش گسترده نظامیان صهیونیست قرارگرفته است و در حمله دیروز آنها چند شهروند از جمله سه کودک بر اثر استنشاق گاز اشک آور که توسط نظامیان صهیونیست شلیک شده بود دچار مشکل تنفسی شدند.

دو جوان دیگر فلسطینی که یکی از آن‌ها پیش تر در اسارت رژیم صهیونیستی بود امروز از شهرک «العیزریه» در قدس اشغالی ربوده شدند.نظامیان اشغالگر  امروز هم دو دختر جوان را در خیابان صلاح الدین قدس اشغالی ربودند این منطقه شاهد تنش و درگیری نظامیان اشغالگر با جوانان فلسطینی شد که تلاش داشتند آن دو دختر جوان را از دست نظامیان صهیونیست نجات دهند.

ایجاد رعب و وحشت ادامه دارد

حملات نظامیان رژیم اشغالگر به مناطق مختلف کرانه باختری و قدس اشغالی با به وحشت انداختن شهروندان و به خصوص زنان و کودکان ادامه دارد. از سوی دیگر حملات شهرک نشینان صهیونیست به مناطق فلسطینی‌ با هدف کوچاندن اجباری آنها ادامه دارد. شهرداری رژیم اشغالگر هم دستور تخریب ۱۳ منزل مسکونی فلسطینی‌ها در شهرک «سلوان» در جنوب مسجد الاقصی را به بهانه نداشتن مجوز ساخت صادر کرد.

شهرک نشینان صهیونیست اراضی شهروندان در روستای دیر الحطب شرق نابلس را با آب‌های فاضلاب آلوده کردند که به گفته مسئولین فلسطینی در شرایط برداشت محصول زیتون، این آب‌های آلوده خسارت بزرگی به کشاورزان وارد می‌کند. شهرک‌نشینان و نظامیان اشغالگر با تشدید حملات خود به مناطق فلسطینی همجوار شهرک‌های صهیونیست نشین همزمان با فصل برداشت زیتون طی روزهای گذشته دست به آتش زدن یا قطع صدها اصله درخت زیتون و سرقت محصول آنها قبل از رسیدن کشاورزان به اراضی خود زدند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
22 − 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان