۲۶ تن مواد مخدر – کشف بیش از ۲۶ تن موادمخدر در کشور

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۰۱

 کشف تاسف بار ستاد مبارزه با موادمخدر

۲۶ تن مواد مخدر در هفته آخر شهریورماه در کشور کشف شده است. معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با موادمخدر خبر کشف بیش از ۲۶ تن موادمخدر در کشور در بازه زمانی بیست و دوم تا بیست و هشتم شهریور ماه را منتشر کرد. ناصر اصلانی روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مجموع کشفیات این هفته ۲۶ هزار و ۹۲۸ کیلوگرم است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۱۶۱۴۰کیلوگرم) حدود ۶۷ درصد افزایش دارد. وی افزود: ۲۰ هزار و ۸۱۲ کیلوگرم از مجموع کشفیات مربوط به ماده مخدر تریاک بود که ۷۷ درصد کشفیات را به خود اختصاص داده است.

معاون دبیرکل ستاد بیان کرد: همچنین از این میزان، ۲۲۷۴ کیلوگرم هروئین، ۲۱۳۲ کیلوگرم حشیش، ۱۵۰۸ کیلوگرم گراس، ۸۰ کیلوگرم شیشه و ۱۲۲ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است. اصلانی اظهار کرد: در هفته اخیر مجموعاً ۸۸۳۳ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۴۴۵۸ نفر به اتهام قاچاق و توزیع مواد مخدر و ۴۲۸۸ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند. در میان دستگیرشدگان این هفته نیز ۸۷ نفر از اتباع بیگانه هستند.

سهم کشفیات ۵ استان اولویت دار

اصلانی با بیان اینکه بالغ بر ۷۹ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور می‌باشد،‌ اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۸۶۷۰ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۳۲ درصد کشفیات کشور می‌باشد و کرمان با ۳۰۴۹ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۲۸۶۸ کیلوگرم، خراسان رضوی با ۲۳۳۶ کیلوگرم، هرمزگان با ۱۹۷۰ کیلوگرم، غرب تهران با ۱۴۷۸ کیلوگرم و فارس با ۱۰۱۴ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

۲۶ تن مواد مخدر – کشف بیش از ۲۶ تن موادمخدر در کشور

معاون دبیرکل ستاد افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۶۱ درصد از کشفیات کشور است. اصلانی اظهار کرد: طی این مدت ۴۱۹ دستگاه خودرو و ۱۴ قبضه سلاح توقیف شد. ۷۴ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۲۲ درصد انتظامی بوده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
13 − 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان