‎رئیس جمهوری آمریکا – برنده شوم سریع با ایران توافق می‌کنم

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۱۹

توافق واشنگتن با تهران و پیونگ یانگ

‎رئیس جمهوری آمریکا  به تازگی در کنفرانسی مطبوعاتی در نیوجرسی اعلام کرد که اگر در انتخابات ماه نوامبر برنده شود، فوری در مورد تسلیحات اتمی، با تهران و پیونگ یانگ توافق می‌کند.ترامپ همچنین گفت که ایران دنبال دستیابی به توافق است اما نه با او‌، بلکه باجو بایدن. وی در سخنرانی خود اظهار کرد که پیروزی وی در انتخابات نوامبر۲۰۲۰، آخرین چیزی است که چین، روسیه و ایران می‌خواهند.

ترامپ مدعی شد که اگر ایران و چین با بایدن به توافق برسند، صاحب آمریکا خواهند شد. وی گفت آخرین نفری که روسیه می‌خواهد در ریاست جمهوری ببینید، دونالد ترامپ است؛ چرا که هیچ کسی چون من نسبت به روسیه سخت‌گیری نداشته است. از دید وی تقویم تظامی، اعمال تحریم علیه خط لوله انتقال انرژی و اقدامات در چارچوب ناتو  علیه روسیه از موارد قابل تحسین به شمارمی رود. همچنین افزایش ۱۳۰ میلیارد دلاری در سال برای سهم کشورهای عضو ناتو را رقم ۴۰۰ میلیارد دلار از سال‌های گذشته بیشتر عنوان کرد  که در واقع پول محافظت در برابر روسیه است.

توافق با کره شمالی

‎رئیس جمهوری آمریکا – برنده شوم سریع با ایران توافق می‌کنم

‎رئیس جمهوری در بخشی از کنفرانس عنوان کرد که اگر در سال ۲۰۱۶ رئیس جمهور نمی‌شد، آمریکا وارد جنگ با کره شمالی می‌شد. وی گفت همه می‌گفتند ترامپ ما را به جنگ می‌کشاند… ولیکن درست برعکس این قضیه اتفاق افتاد و با کره شمالی به توافق دست یافتیم.

ترامپ همچنین اظهار کرد ما در واقع با کره شمالی ارتباط داریم که هرگز در دولت گذشته شاهد چنین چیزی نبودیم و شما در یک جنگ بد با کره شمالی می‌بودید.رئیس جمهوری آمریکا این ادعا را تکرار کرد که کره شمالی و ایران و هر کسی دیگر بسیار سریع با ما به توافق خواهد رسید.

ترامپ انتخابات پستی را  یک خطر جدی برای جعل آراء و تقلب عنوان کرد و گفت که دخالت خارجی در این شیوه انتخاباتی نیز راحت‌تر خواهد بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 − 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان