زو ژنگ – کمک ۲ میلیون دلاری کارگردان چینی به ایران برای مقابله با کرونا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۲۵

کمک ۲ میلیون دلاری زو ژنگ

کمک ۲ میلیون دلاری زو ژنگ

زو ژنگ، کارگردان و بازیگر مشهور چین، ۱۵میلیون یوان که معادل ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار دلاراست برای کمک به مردم ایران در مقابله با ‎کروناویروس خبر داد. این بسته مشمول ۵۰۰ دستگاه اکسیژن‌سنج خون، ۲۵ دستگاه‌ اکسیژن ساز و یک دستگاه CPR می‌شود.

کمک‌های در نظر گرفته شده زو ژنگ باپرواز باری هواپیمایی ماهان از چین به ایران ارسال می‌شود.بنیاد خیریه آفتاب جدید پکن که از هفته‌های قبل، در حال جمع‌آوری و ارسال کمک‌های مردم این کشور آسیایی به ایرانیان است، در انتقال کمک‌ها به ایران فعالیت می‌کند.

‌‏زو ژنگ، بازیگر و کارگردان ​فیلم‌های «گمشده در تایلند»، «گمشده در هنگ کنگ» و «گمشده در روسیه» است. نخستین فیلم این کارگردان یعنی «گمشده در تایلند» که در سال ۲۰۱۲ اکران شد، در مدت کوتاهی توانست یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یوان در گیشه بفروشد.

محموله های ارسالی چین به ایران

پیش از این یک میلیون ماسک از سوی «جک ما» بنیانگذار شرکت چینی علی بابا به ایران اهدا شده بود. جک ما در ویبوی خود به زبان چینی با انتشار تصویر چند کودک که به دلیل ابتلا به کرونا بستری شده‌اند نوشت بین ما و ایران هزاران مایل فاصله است اما این فاصله باعث دوری دو ملت از یکدیگر نشده است.

تاکنون ۹ محموله کمک چینی‌ها شامل ماسک، داروهای سنتی، کیت های تشخیص کرونا، دستگاه‌های اکسیژن ساز، دستگاه تحلیل کیت و داروهای مبارزه با کرونا با هواپیمای باری ماهان از چین به ایران ارسال شده است.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین هم با انتشار پیامی در حساب ویبو ضن تشکر از کمک ۴ میلیون یوانی از سوی مردم چین به ایران برای مقابله با شیوع بیماری کرونا در ایران خبر داد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
13 + 19 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0