• صفحه اصلی
  • >
  • مقالات
  • >
  • موضع قطعی رهبری – موضع قطعی و نهایی رهبر انقلاب درباره برجام

موضع قطعی رهبری – موضع قطعی و نهایی رهبر انقلاب درباره برجام

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۱۹

شرط بازگشت ایران به تعهدات برجام

موضع قطعی رهبری در مورد برجام و رفع تحریم ها در توئیتر منتشر گردید. سایت رهبر انقلاب در توئیتی بخشی از بیانات رهبر انقلاب را منتشر کرد که فرموده اند؛ آن طرفی که حق شرط گذاشتن در برجام را دارد ایران است چون به همه تعهدات عمل کرد،نه آمریکا و ۳کشور اروپایی که کل تعهدات را زیرپا گذاشتند. اگر میخواهند ایران به تعهدات برگردد، آمریکا باید همه تحریمها را لغوکند و ما راستی آزمایی کنیم و ببینیم درست است آنوقت به تعهدات برگردیم.

«ایران هنگامی به تعهدات برجامی خود بازخواهد گشت که آمریکا همه تحریم‌ها را در عمل و نه در حرف یا بر روی کاغذ، لغو کند و این لغو تحریم‌ها مورد راستی‌آزمایی ایران قرار گیرد».
«این، سیاست قطعی و غیرقابل برگشت جمهوری اسلامی و مورد اتفاق همه مسئولان است و هیچکس از آن عدول نخواهد کرد».

موضع قطعی رهبری - موضع قطعی و نهایی رهبر انقلاب درباره برجام

موضع قطعی رهبری – موضع قطعی و نهایی رهبر انقلاب درباره برجام

این توئیت با هشتگ حرف قطعی منتشر شده است.

گفتنی است،جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، پیشتر تأکید کرده بود که نخست ایران باید به تعهدات خود طبق توافق هسته‌ای برگردد، و تنها پس از اثبات این امر است که آمریکا حاضر است به برجام برگردد و با برچیدن تحریم‌های اقتصادی به فشار حداکثری علیه ایران پایان دهد.

موضع رهبری در سخنرانی  ۱۹ دی

رهبر انقلاب در سخنرانی تلویزیونی ۱۹ دی درباره‌ی گمانه‌زنی‌ها و مباحث جاری در فضای سیاسی کشور پیرامون رفتار جمهوری اسلامی در قبال برجام و وظایف آمریکا در این خصوص، گفتند

«ما هیچ اصراری نداریم، هیچ عجله‌ای نداریم که آمریکا به برجام برگردد؛ اصلاً مسئله‌‌ی ما این نیست که آمریکا به برجام برگردد یا برنگردد. آنچه مطالبه‌ی منطقی ما و مطالبه‌ی عقلانی ما است، رفع تحریمها است؛ این حقّ غصب‌شده‌ی ملّت ایران است.»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
15 − 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0