تمام چیزی که باید در مورد نگارش طرح پیشنهادی بدانید .

  • توسط مدیر
  • ۱۳۹۵-۱۱-۱۲

طرح پیشنهادی

برای دکترا یا فوق لیسانس درخواست داده اید و نمی دانید چگونه طرح پیشنهادی خود را شروع کنید؟ از راهنمای پایین استفاده کنید و یک طرح پیشنهادی قوی آماده کنید.

قبل از اینکه مطالب زیر را مطالعه کنید، در مورد علت ادامه تحصیل از خود سوال کنید. قطعا به این دلیل است که رویایی در سر می پرورانید و همچنین در تحقیقات فعلی با کاستی هایی مواجه شده اید. یا اینکه می خواهید از راهکارهای جدید و خلاقانه استفاده کنید.

یک طرح پیشنهادی پژوهشی چیست؟

هدف یک طرح پیشنهادی پژوهشی این است که شما ایده یا سوال خود را مطرح کنید و خروجی هایی که از آن انتظار می رود را با وضوح شرح دهید. همچنین این طرح به دنبال دلیلی است تا نشان دهد سوال شما مهم است و چیزی بر ارزش رشته تحقیقاتی شما اضافه می کند. اما نباید به سوال شما پاسخ دهد. پاسخ به سوال شما وظیفه پژوهشی است که توسط شما انجام می شود.

دلیل دیگری که داوطلبان باید به عنوان قسمتی از درخواست خود یک طرح پیشنهادی نیز برای پذیرش ارسال کنند این است که این طرح پیشنهادی خلاصه ای از تحقیقات شما را ارائه می دهد. یعنی شما باید در مورد روند تحقیقاتی خود نیز جزئیاتی در اختیار داوران قرار دهید. این جزئیات شامل دستاوردها و روش شناسی، زمان بندی و امکان سنجی است و همچنین منابع و سایر ملاحظاتی که باید در روند تحقیق در نظر گرفته شوند.

چرا طرح پیشنهادی پژوهش مهم است؟

زیرا به طور رسمی خلاصه ای از تحقیقات ما را ارائه می دهد. یعنی شما باید در مورد روند تحقیقاتی خود نیز جزئیاتی در اختیار داوران قرار دهید. این جزئیات شامل دستاوردها و روش شناسی، زمان بندی و امکان سنجی است و همچنین منابع و سایر ملاحظاتی که باید در روند تحقیق در نظر گرفته شوند.

طرح پیشنهادی شما کمتر از یک قرارداد و بیشتر از یک راهنما است. در اصل برنامه ای برای تحقیقات شما است و الزاما قابل تغییر است.

اندازه طرح پیشنهاد باید چقدر باشد؟

نباید بیشتر از ۲۰۰۰ کلمه باشد، اما باید فرمت مورد نظر دپارتمان خود را با استاد راهنمای خود بررسی کنید.

وقتی ایده های خود را واضح و دقیق ارائه دهید، نشان دهنده این است که می توانید به همین خوبی نیز بنویسید و این نکته مهمی در ارزیابی طرح پیشنهادی است.

طرح پیشنهادی باید شامل چه مطالبی باشد؟

  • عنوان پروژه
  • سبک پژوهش
  • اهداف
  • روش شناسی
  • خلاصه
  • پیشینه تحقیقاتی
  • منابع
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
6 + 7 =


اخبار

سینما و هنر

جهان