Sdream Ur 500X – استقبال گسترده از دوچرخه‌ الکتریکی Ur 500X

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۳۱

بازار گرم اسکوترها و دوچرخه‌های الکتریکی

Sdream Ur 500X  در شمار دوچرخه‌های الکتریکی‌ پرمخاطب دنیای امروز است، به طور کلی دوچرخه در کنار پاک بودن، می‌توانند نقشی مثبت در کاهش حجم ترافیک شهرهای بزرگ ایفا کنند. افزایش استقبال از این وسایل نقلیه سبک زمینه ساز معرفی نمونه‌هایی خاص این وسیله شده است. دوچرخه برقی Ur 500X یکی  که توسط شرکتی به نام اس‌دریم (Sdream) تولید می‌شود. آنچه که این دوچرخه را از دیگر رقبا متمایز می‌کند، ساختار منحصر بفرد و قابلیت‌های حرکتی آن است

ساختار منحصر بفرد Sdream Ur 500X

بدنه اس‌دریم Ur 500X به صورت تاشو طراحی شده و از اندازه نسبتا کوچکی برخوردار است. ساختار و ابعاد این دوچرخه الکتریکی به مالک اجازه می‌دهد با تا کردن آن براحتی سوار تاکسی، مترو یا اتوبوس شود. هنگام تا شدن، ابعاد این دوچرخه به قدری جمع و جور می‌شود که حتی با آن می‌توان از آسانسور نیز استفاده کرد. اس‌دریم، بدنه Ur 500x از آلیاژ منیزیم ساخته شده، به همین جهت وزن پایین و در عین حال مقاومت بالایی دارد، طوری که می‌تواند وزن راکب صد کیلوگرمی را به راحتی تحمل کند. با آنکه سیم‌های ترمز و تعویض دنده Ur 500x در برخی نقاط در معرض دید قرار دارند، اما پک باتری آن به شکلی خلاقانه در ستون صندلی مخفی شده است. برای شارژ این پک کافی است دوچرخه‌سوار صندلی را جدا نموده و فقط آن را به شارژر متصل کند.

Sdream Ur 500X – استقبال گسترده از دوچرخه‌ الکتریکی Ur 500X

باتری به کار برده شده در اس‌دریم Ur 500x یک نمونه ۷٫۸ آمپر ساعتی ۳۶V است که در زمان ۴ ساعت شارژ می‌شود. با تکیه بر این باتری امکان پیمایش مسافت ۵۰ مایلی (۸۰ کیلومتر) با حداکثر سرعت ۲۰ مایل (۳۲ کیلومتر) در ساعت بدون نیاز به پدال زدن وجود دارد.وظیفه تامین نیروی دوچرخه برقی اس‌دریم Ur 500x بر عهده یک موتور ۵۰۰W که در محور عقب قرار دارد، گذاشته شده است. این موتور به سنسور گشتاور مجهز شده و می‌تواند با تشخیص شدت فشرده شدن پدال، مصرف انرژی را به شکل بهینه‌تری مدیریت کند.

سیستم تعلیق دوچرخه Sdream Ur 500X

اس‌دریم Ur 500x از سیستم دنده ۷ سرعته ساخت شیمانو و ترمز هیدرولیکی ساخت تکترو (Tektro) سود می‌برد. سیستم تعلیق این دوچرخه در قسمت عقب اختصاصی بوده و طراحی آن تا حدودی مشابه به دو شاخ موتورسیکلت‌ها است؛ با این تفاوت که به جای پیستون‌های هیدرولیکی، قطعه لاستیکی نقش جذب ضربات و لرزش‌ها را بر عهده دارد. اس‌دریم می‌گوید این قطعه بزرگ تا ۹۵ درصد از لرزش‌ها را جذب نموده و تا سه برابر مقاوم‌تر از سیستم تعلیق سنتی است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
15 − 12 =


اخبار

سینما و هنر

جهان