Tenet – جدیدترین ساخته نولان ۱۰۰ میلیون دلار فروش داشته است

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۱۷
Tenet - جدیدترین ساخته نولان 100 میلیون دلار فروش داشته است

فروش جدیدترین ساخته نولان

فیلم Tenet (انگاشته) از سیزدهم شهریور (سوم سپتامبر) در چین و آمریکا اکران شده است. این فیلم تا این لحظه ۱۰۰ میلیون دلار فروش داشته است. مجموع فروش انگاشته در کشور چین ۲۰ میلیون دلار بوده است. چنین میزان فروشی در دوران پیش از کرونا فتجعه بود. اما با توجه به شرایط حال حاضر در سینماهای جهان که تنها ۶۵ درصد از سینماهای آمریکا کار می‌کنند، این میزان فروش مورد انتظار بوده است.

Tenet - جدیدترین ساخته نولان 100 میلیون دلار فروش داشته است

Tenet – جدیدترین ساخته نولان ۱۰۰ میلیون دلار فروش داشته است

تعطیلی سینماهای بزرگ

در ایالات متحده سینماهای نیویورک و لس آنجلس هنوز بازگشایی نشده اند. فروش این فیلم بیشترین فروش برای فیلم‌ها در بازگشایی سینماهای آمریکا اعلام شده است. اما این میزان فروش برابر با فیلم پرستیژ در سال ۲۰۰۶ است که حداقل میزان فروش بین فیلم های نولان است.

این هفته در دو بازار بزرگ سینمایی جهان یعنی آمریکا و چین میزبان انگاشته بوده اند. هر چند در بعضی ایالت ها و شهرهای آمریکا از جمله لس‌ آنجلس و نیویورک هنوز سینماها بسته هستند؛ و فیلم در این شهرها به عنوان بازارهای بزرگ سینما میزبان فیلم نولان نشده اند.

آشتی با سینماها با Tenet

هزینه ساخت فیلم جدید نولان ۲۰۰ میلیون دلار عنوان شده است. نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی این فیلم به عهده کریستوفر نولان بوده است. بازیگران تنت هم جان دیوید واشنگتن، رابرت پتینسون، الیزابت دبیکی، مایکل کین، کنت برانا و آرون تایلر-جانسون هستند. این فیلم داستان دو جاسوس حرفه‌ای برای جلوگیری از وقوع جنگ جهانی سوم را با استفاده از فناوری وارونگی زمان روایت می‌کند.

کمپانی برادران وارنر با اکران انگانشته در این بازه زمانی ریسک بزرگی را متحمل شده است. اما انتظار می رود Tenet بعد از ۶ ماه تطعیلی سینماهای آمریکا، بتواند مخاطبان را دوباره ترغیب به رفتن به سالن های سینما نماید. حالا باید دید با توجه به تعطیلی سالن های سینمای نیویورک و لس آنجلس آیا این فیلم میتواند به حد مطلوبی از فروش دست پیدا کند یا تبدیل به یک شکست تاریخی خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 − 25 =


اخبار

سینما و هنر

جهان